Z Hradecka

V Hradci roste multifunkční centrum, spolkne 45 milionů: Služby pro osoby se zdravotním postižením, zázemí pro různé spolky, sociální, finanční i pracovní poradenství nebo rehabilitace. Nejen to hodlá nabídnout Centrum pro integraci osob se zdravotním postižením, které v posledních měsících vyrůstá v nevyužívané vile v ulici Jana Černého na hradeckém Pouchově.

Bydžovská radnice dala nečekaně stopku opravám chodníků, některé už přitom začaly: Ulice Boženy Němcové, U Mlýna nebo Mikuláše Alše – tam a ještě na několika dalších místech se měli Novobydžovští už brzy procházet po zbrusu nových chodnících. Velké plány místní radnice se ale zatím odkládají, zastupitelé totiž na své červnové schůzi neschválili potřebný finanční příspěvek technickým službám.

Ze sportu

Další konfrontace s ligou. Vítězství a prohra: Z plné kondiční zátěže absolvovali ve čtvrtek fotbalisté FC Hradec Králové zápasové prověrky se Zbrojovkou Brno. Na hřišti v Ústí nad Orlicí, kde tráví náročné soustředění, odehráli s prvoligistou dva přípravné duely. Výsledky? V prvním utkání padla jediná branka. Postarala se o ní jedna z letních hradeckých posil Jan Pázler. Následující střetnutí skončilo opačným výsledkem.