Z Hradecka

Od konce srpna bude MHD jezdit jinak, dvě zastávky přejmenují: Do Divce, Bělče, Vysoké nebo Stěžer budou od konce prázdnin častěji zajíždět autobusy MHD. Vedení hradeckého dopravního podniku tak konečně vyslyšelo dlouhodobé prosby obyvatel okrajových částí města. Poslední srpnovou sobotou počínaje totiž začne platit nový jízdní řád, změny pocítí i lidé v Malšovicích, Svobodných Dvorech, Pouchově nebo na Novém Hradci.

Nečistíte svému psovi chrup? Mohou mu selhat vnitřní orgány: Čištění zubů a úst se učí děti od útlého věku. Pro každého z nás by tak měla být dentální hygiena samozřejmostí. Zapomínat ale nesmíte ani na své čtyřnohé mazlíčky. Prevence je u psů stejně důležitá jako u lidí. Podle výsledků průzkumu mezi veterinárními lékaři provádí dentální hygienu psům jen 21 procent majitelů, přitom problémy způsobené nedostatečnou péčí o chrup má 52 procent psích pacientů.

Ze sportu

Koubek opouští Hradec. Odchází do Sparty!:  Další top přestup! Brankář Tomáš Koubek odchází do Sparty Praha! Fotbalový Hradec Králové podruhé v krátké době zabodoval na hráčském trhu. Koncem minulého týdne oznámil příchod stopera Pavla Krmaše z německého Freiburgu, ve čtvrtek večer pro změnu uzavřel přestup svého gólmana do nejslavnějšího tuzemského klubu. Dvaadvacetiletý Koubek, který se úspěšně předvedl na nedávném Euru do 21 let, podepsal s českým vicemistrem smlouvu do června 2019.