Z Hradecka

Obří garáž schová desítky vozů: Ač to v běžné praxi vypadá, že jakákoliv velká stavba musí nabrat minimálně několik týdnů zpoždění, hradeckému dopravnímu podniku se podařil pravý opak. Realizaci krytého stání v Pouchovské ulici o rozloze téměř jednoho hektaru pro autobusy MHD dokončil s nečekaným ročním předstihem.

Havárie: podmáčené stromy musí k zemi: Dvacet tisíc lidí na několik hodin bez vody a podmáčený terén, který na další dny zaměstná hradecké technické služby. Takový účet přinesla havárie vodovodního řadu na malšovickém stadionu v noci z pátku na sobotu. Poruchu se podařilo vypátrat brzy a tak již od 23. hodiny docházelo k postupnému obnovování dodávky pitné vody.

Ze sportu

Konečně. „Votroci" soupeře rozstříleli: Tohle vítězství potřebovali jako sůl. Fotbalisté Hradce Králové porazili v Hořicích v přípravném utkání Varnsdorf vysoko 4:0. Po několika výsledkově nezdařených utkáních „votroci" konečně odehráli utkání bez obdržené branky a naopak hned čtyři vstřelili. Trenér Bohuslav Pilný však euforii krotil. „V první řadě bych výsledek nijak nepřeceňoval, soutěžní utkání budou o něčem jiném," prohlásil na klubovém webu. Následně přiznal, že výhra alespoň pozvedne chuť hráčů do další přípravy.