Z Hradecka

Uprchlíci na Hradecku nebudou. Prozatím: Jedna část by je hnala zpět do vlasti, druhá by s nimi ve svém okolí dokázala žít. Řeč je o uprchlících z Blízkého východu a Afriky. Ministerstvo vnitra v současné době hledá lokality, kam by mohla přijaté běžence umístit. „Ministr vnitra na základě dohody na vládě oslovil všechny rezortní kolegy s tím, aby nám poskytli informace o svých kapacitách vhodných pro azylová zařízení. Ministerstva na naši žádost reagovala a zaslala nám svoje návrhy. Všechny návrhy zatím vyhodnocujeme," přibližuje Hana Malá z oddělení komunikace Ministerstva vnitra České republiky.

Zařízení Klídek zkouší novinku, za mladými vyrazí do ulic v noci: Zajímavou novinku začnou už za pár týdnů testovat sociální pracovnice obecně prospěšné společnosti ProstorPro v Hradci Králové. Ke svým běžným terénním pochůzkám po metropoli si přiberou ještě „noční směny", zaměří se na teenagery a mladé lidi. „Tato forma terénní práce bude zacílena na mladé lidi v ulicích ve věku 13 až 22 let. Sociální pracovnice využijí prázdnin pro vyzkoušení tohoto způsobu komunikace s potenciálními klienty, kterou dosud aplikovaly například některé drogové terénní služby," přiblížila Markéta Baldrychová z obecně prospěšné společnosti ProstorPro.

Ze sportu

„Táta mi vypravoval o Bednářovi. Prý je to velký borec": Máma ho do Česka nechtěla pustit. Prý je tady plno novinářů a velký zájem o hokej. Měla strach. Brian Ihnacak ale na ni nedal. Angažmá v Hradci Králové je pro něj dosavadním vrcholem kariéry. „A chci stále stoupat," netají ambice syn otce Petera, legendy torontských Maple Leafs z 80. let. I proto se do kádru Mountfieldu náramně hodí. Majitelé klubu jsou velmi nároční, letos chtějí úspěch za každou cenu.