Z Hradecka

Boj proti kolonám: přibudou další pruhy: Mezi křižovatkou Mileta a kruhovým objezdem Na Kotli připomíná hradecký okruh v dopravních špičkách spíše parkoviště. „Bývá zde fronta od semaforu až téměř k předchozím světlům. Nejvíce blokují cestu kamiony odbočující doprava na Brno," lamentuje Petr Meruna z Hradce Králové. Na tomto nejčastěji ucpaném úseku unikátního hradeckého okruhu by mělo být příští rok volněji: pomoci má rozšíření silnice.

„Obcházíme jen své zákazníky," lžou strážníkům podomní prodejci: Téměř dva roky už platí v Hradci Králové zákaz podomního prodeje, prodejci ale stále nařízení ignorují, obchází domy a snaží se najít nové zákazníky. „Taky u nás zazvonili. Nabízeli nám levnější plyn. Když jsem je upozornil, že podomní prodej je tady zakázaný, vysmáli se mi. Prý ať si klidně zavolám policajty," svěřil se Hradeckému deníku se svým zážitkem Ondřej Matyáš z Hradce Králové.

Ze sportu

Hradečtí cyklisté ovládli šestý díl Českého poháru: Šestý díl Českého poháru Force Cupu v silniční cyklistice, který se jel v Chudoslavicích na Litoměřicku jako Memoriál J. Menharta a L. Hellera (pořadatel CK Slavoj Terezín), zcela ovládli jezdci královéhradecké stáje Whirlpool Author. Po dvou třetinách závodu jich ujelo pět a do cíle přijel tento kvintet s náskokem téměř sedmi minut. Pohárové prvenství v „týmovém" spurtu vybojoval Martin Hunal.