Z Hradecka

Hradecký hamburger boří rekordy: Když se letos v lednu otevíralo nové královéhradecké planetárium, očekávání byla veliká. Od investice za více než 100 milionů korun si slibovali hodně jeho pracovníci i politici. Jak je na tom digitálním planetárium, které svým tvarem připomíná hamburger, půl roku od otevření? „Návštěvnost se rapidně zvýšila, ovšem to se dalo očekávat," míní Jan Veselý, vedoucí programového oddělení digitálního planetária.

První týdny opravené Bílé věže? Devadesátiletá žena i hasiči: Ani berle neodradily devětaosmdesátiletou seniorku od návštěvy královéhradecké dominanty – Bílé věže. Ta v minulých týdnech vystoupala po 226 schodech až na ochoz, z nějž se po 220 schodech zase ve zdraví vrátila zpět dolů. Za dva a půl měsíce od otevření zrekonstruované památky se na krásu krajské metropole podívalo z výšky už čtrnáct tisíc turistů. Ve srovnatelném období v roce 2013 před rekonstrukcí Bílou věž navštívil poloviční počet lidí.

Ze sportu

„Přáním je postup! Očekávám vyrovnanou ligu": Šíleností v Chrudimi (1:4) už se nemíní zaobírat. Hráči, kteří se „generálkového" trapasu zúčastnili, dostali výstrahu. „Pokud se takový přístup u někoho bude opakovat, přistoupíme opravdu k radikálnímu řešení," varuje Bohuslav Pilný své svěřence. Fotbalisty Hradce Králové čeká již v sobotu dlouho očekávaný start do Fotbalové národní ligy. Hrají v Táborsku. Řada expertů i média je považuje za favorita číslo jedna.