Z Hradecka

Opatovickou elektrárnu nízká hladina v Labi neomezuje: Velká horka by měla v následujících dnech alespoň lehce polevit. Srážek ovšem meteorologové moc nečekají. Hladiny řek a potoků se tak budou stále pohybovat na hranici historického minima. „Situace na tocích se nebude významně měnit, hladiny vodních toků zůstanou převážně setrvalé. Ojediněle mohou po intenzivní přeháňce či bouřce zakolísat," potvrdil Český hydrometeorologický ústav.

Infocentrum bude nevkusné, zlobí se na město aktivisté: Probíhající rekonstrukce Kotěrova Obecního domu na Eliščině nábřeží plodí další emoce. Opravy se v minulých dnech staly terčem kritiky, kdy devítka historiků umění a architektury z celé republiky zaslala nesouhlasný dopis primátorovi Zdeňku Finkovi a všem hradeckým zastupitelům. Odborníci považují zásah do historického unikátu za neodborný a tvrdí, že jej město nenávratně ničí. To ale oponuje, že veškeré práce na infocentru probíhají pod dohledem orgánů památkové péče a v souladu s jejich požadavky.

Ze sportu

Hoši, na gólmany jste malí. „Občas tyhle kecy pořád posloucháme…": Možná jsou malí (oba měří 183 cm), ale rozhodně šikovní. Proto v neděli budou stát proti sobě ve sledovaném východočeském derby. Na straně Hradce Králové Radim Ottmar, v brance Pardubic Luděk Frydrych. Deník je pár hodin před fotbalovým zápasem podzimu vyzpovídal.