Z Hradecka

Prvňáčci se těší na čtení ale i matematiku: Někteří nemohli dospat, jiní měli z prvního školního dne noční můru. Většina dětí a zvlášť těch nejmenších se ale na 1. září těšila. Po dvouměsíčním volnu a prázdninách jim opět začala povinná školní docházka. „Těším se, že nebudu muset spát po obědě. Těším se na matematiku, čtení nebo angličtinu," znělo z úst prvňáčků v hradecké Základní škole Bezručova, kteří v úterý usedli poprvé v životě do školních lavic.

Hýžová: Potraviny se mají jíst, jak je příroda vytvořila: Anna Hýžová je spisovatelka a nestorka živé stravy. Celý život prožila v Hradci Králové. Před 12 lety jí vážná nemoc změnila život a tak začala jinak jíst, jinak myslet a jinak žít. A díky této změně se stala nejznámější vitariánkou v České republice. Dříve učitelka v mateřské školce (pracovala také u neslyšících dětí) v roce 2009 dokončila Institut alternativních studií v Olomouci a dnes se věnuje stravování a výživě na volné noze.

Ze sportu

„Škoda, deváté místo bylo reálné": Judista Pavel Petřikov se vrátil z MS v Astaně. Člen hradeckého JC v kategorii do 60 kg vypadl ve 2. kole. V kazašské metropoli nejprve porazil Kypřana Kelpise, poté ale nestačil na Mongola Tsendochira (19 let). Do olympijské kvalifikace si připsal 72 bodů a stále se drží na příčkách, které zaručují start na OH. „Je to škoda skončit takhle brzy, chtěl jsem víc," řekl trochu zklamaně 29letý judista.