Z Hradecka

Dva dny v týdnu mohou zahrádkáři kropit. Zákaz odběru vody ale platí: Už dva dny v týdnu mohou lidé pomoci své úrodě vodou. V úterý a v sobotu mohou od 16 do 18 hodin některé zahrádkářské kolonie zalévat, přestože stále platí zákaz odběru povrchové i podzemní vody na území Hradecka. „Snažili jsme se domluvit s odborem životního prostředí na určitém kompromisu. Návrh nám schválili a tolerují zalévání dva dny v týdnu," vysvětlil František Štěpán, předseda zahrádkářského svazu v Malšovicích – Rozkvět Míru.

Do nové sezony s novou hrou. Drak uvede Čerta a Káču: Kdysi dávno poslali čerta Matlase na svět, aby páchal zlo. Ale jak páchat zlo ve vesnici, kde se pomlouvá, lže, krade…Snad jenom prostinká Bára je jiná než ostatní. A navíc je tak mladá a hezká! Žádný div, že okouzlený Matlas si na peklo už ani nevzpomene. Jenže peklo si vzpomene na něj a chce si ho vzít zpět. Dokáže ho Bára zachránit? Nebo skončí v pekle i s ním? Nebo už se nikdy neuvidí? Jak tohle celé dopadne? Na novou hru Čert a Káča se mohou těšit děti i dospělí v podání Divadla Drak. Režie se ujal hostující Jiří Jelínek. Premiéra inscenace na motivy Dalskabátů Jana Drdy se uskuteční 10. října v 18 hodin na hlavní scéně.

Ze sportu

„Pokud chci titul, tak doma nesmím zaváhat": Evropský šampionát cestovních vozů  pokračuje po dvouměsíční přestávce o víkendu na brněnském Masarykově okruhu čtvrtým podnikem, který otevře druhou část seriálu. Královéhradecký jezdec Michal Matějovský vévodí po první polovině sezony pořadí kategorie Super 2000 TC2 a své postavení chce potvrdit i na domácí trati. „Pokud chci seriózně uvažovat o mistrovském titulu, tak doma nesmím zaváhat," říká devětadvacetiletý závodník před domácím vrcholem.