Z Hradecka

Zákaz vjezdu pokračuje. Z Bělče do Krňovic stále neprojedete: Do konce prázdnin už měli řidiči projet z Hradce Králové až do Krňovic a opačně. Realita je ale trochu jiná. Silnici v Bělči nad Orlicí stále okupují dělníci. Hotová není oprava mostu a silnice. Zatím po silnici projedou jen autobusy, před mostem v Bělči je totiž zákaz vjezdu. I cesta do obce je obtížná pro její obyvatele.  Místní si tak vyjezdili cestu vedle silnice po louce.

Chuligáni vytrhali sedačky. Hrozí jim dva roky: Květnové fotbalové utkání Hradce Králové s Baníkem Ostrava nemělo se sportem nic společného. Tedy spíše řádění hostujících fanoušků na tribunách Všesportovního stadionu v Malšovicích připomínalo divou zvěř. Běsnění chuligánů odneslo šest plastových sedaček, které byly původně připevněné k betonové desce šrouby. Mladíkův kolega zase rozdělal pomocí dýmovnice oheň na schodech.

Ze sportu

Barth se rozjíždí. Na Dakar už asi ve čtyřech!: Vypadá, jakoby lusknul prsty a z nuly vytvořil zázrak. Úspěšný pardubický podnikatel Michal Burkoň stojí v čele Barth Racing Teamu, který v motoristickém sportu pomalu dobývá svět. Letos v lednu se poprvé účastnil Dakaru a jeho jediný jezdec – motocyklista Ondřej Klymčiw, který při premiéře skončil na skvělém 20. místě. Barth Racing Team roste. Aktuálně ho reprezentují motocyklisté David Pabiška s Rudolfem Lhotským a na čtyřkolkách jeho barvy hájí Martin Plechatý s Ollie Roučkovou.