Z Hradecka

Na soutoku ochutnávali lidé víno. Poroste také v Hradci: Pivaři měli v pátek v Jiráskových sadech smůlu. Poloostrov u soutoku Labe a Orlice totiž obsadili vinaři. Poprvé v historii se zde uskutečnil Svátek vína na soutoku. Lidé zde mohli ochutnat desítky druhů bílého, červeného i růžového vína i dalších dobrot. Přítomní tak vyzkoušeli například argentinskou kuchyni, lahůdky z husích jatýrek, šnečí pochoutky, francouzské sýry a klobásy, pršuty, olivy nebo vinné marmelády.

Letošní Jazz Goes to Town? Více míst i noví interpreti: I když se léto ještě úplně nevzdalo, příprava podzimních kulturních událostí si rozmary počasí nevybírá. Jednou z těch očekávanějších je 21. ročník mezinárodního festivalu Jazz jde městem – Jazz Goes to Town, který rozezní hradecké sály, bary, ale i ulice ve dnech 13. až 17. října. Letošní ročník nově proběhne pod hlavičkou královéhradecké kulturní neziskovky kontrapunkt, z.s., která vyhrála výběrové řízení na nového organizátora vypsané městem v loňském roce.

Ze sportu

Sezonní meta: Hradec chce do semifinále!: Sezonní cíl je definitivně odtajněn - Hradec Králové se chce poprvé v historii prodrat mezi nejlepší čtyřku hokejové extraligy. Pokud se to enormně posílenému týmu nepovede, sezona se bude považovat za neúspěšnou. „Vzhledem k tomu, jaké jsme udělali nákupy, by asi bylo špatné říct, že nemáme zájem se zlepšovat. Postupně jsme dosáhli na šesté a páté místo a je nasnadě, že bychom teď chtěli do semifinále," řekl na tiskové konferenci v Praze generální manažer Mounfieldu HK Aleš Kmoníček.