Z Hradecka

„Zbourejte černé haly," volá radnice. Poslední slovo má ale stavební úřad: Haly nizozemské společnosti CTP Invest, které vyrůstaly na okraji Hradce Králové bez stavebního povolení, město na svém území nechce. V úterý podalo stavebnímu odboru nesouhlasné stanovisko do řízení o dodatečném stavebním povolení. „Materiály, které CTP doložilo, považujeme prostřednictvím odboru rozvoje za zcela nedostatečné a nesouhlasíme, aby bylo vydáno dodatečné stavební povolení," potvrdil informaci Jindřich Vedlich, náměstek primátora.

Benefiční festival Play Fair podpoří seniory: Staré lidi má ve svém okolí každý. Někdo se o ně stará více, jiný kvůli nedostatku času, peněz či chuti méně. Pomoci zapojit seniory opět do života si klade za cíl sobotní festival Play Fair, který se uskuteční ve FestivalParku na královéhradeckém letišti. „Každý máme nějakého seniora v rodině. Osudy babiček a dědů nám nejsou lhostejné. Sama se na festival chystám vzít svého dědečka. Vážím si všech interpretů, že se vzdali honorářů a šli do takové akce," svěřila se Taťána Kuchařová, jejíž nadace Krása pomoci získá od pořadatele festivalu veškerý výtěžek a použije jej na patnáct vybraných projektů.

Ze sportu

Michal Matějovský si v Brně vychutnal českou hymnu: Cenný double získal královéhradecký jezdec Michal Matějovský ve čtvrtém díle seriálu Evropského poháru cestovních vozů (ETCC), který se uskutečnil na brněnském Masarykově okruhu. Devětadvacetiletý pilot v kategorii Super 2000 TC2 nenašel přemožitele a své 
protivníky pokořil rozdílem třídy. Jezdec týmu Křenek Motorsport spíše než s nimi měřil síly s borci se silnějšími vozy. Do úvodního klání vyrážel z osmého místa na roštu a kolem něj se také v jeho průběhu pohyboval.