Z Hradecka

Spor o auta na Velkém náměstí už řeší město: Když se letos koncem června začala šířit několikastránková petice kritizující budoucí tvář zrekonstruovaného Velkého náměstí, mezi Hradečany vzbudila vlnu emocí. Řada lidí autorům vyčítala, že plánovanou a tolik potřebnou rekonstrukci úmyslně brzdí a házejí projektu klacky pod nohy. Přesto se pod petiční archy Spolku pro kvalitu života na 17 různých místech  po Hradci nakonec podepsalo přes šest stovek lidí. Vadí jim nejen magistrátem chystaný zákaz parkování, ale především projekt obecně.

Soutěž pro nadané děti slibuje odměny, letos poprvé i u nás: Česko hledá nejšikovnější děti. Tak by se dala shrnout tradiční celorepubliková talentová soutěž Zlatý oříšek, která pořádá už svůj 17. ročník. K pátrání se letos poprvé přidá i Královéhradecký kraj, který do celostátního klání vyšle tři nejlepší děti ze všech možných oborů. Je totiž jedno, jestli soutěžící úspěšně tančí, zpívá, hraje na housle, chová včely nebo pěstuje bio jablka. Stačí zkrátka vynikat, a to v čemkoli.

Ze sportu

Skvělá hra, plno šancí… Výsledek? Porážka!: Někdy váš oblíbený tým vyhraje, ale vy si stejně odplivnete, že se na to nedalo dívat. Pak jsou zápasy, kdy předvádíte pohledný fotbal, máte tunu šancí, ale prohrajete, přesto mužstvu zatleskáte. Hradečtí fanoušci tyto dva extrémy poznali v uplynulých pěti dnech na vlastní kůži. Z domácí výhry 1:0 proti Frýdku-Místku pálily oči, čtvrteční výkon ve Znojmě kazí jen konečný výsledek: porážka 1:2.