Z Hradecka

Kolik aut zmizí z Velkého náměstí?: Má historické centrum Hradce Králové připomínat obří parkoviště? Nebo se bez možnosti zaparkovat změní Velké náměstí v „město duchů"? Dlouho připravovaná rekonstrukce malebného historického středu krajského města počítá s tím, že z něj zmizí téměř dvě třetiny parkovacích míst: ze současných 290 jich má po opravě zbýt 120. Podle místních tím zmizí z hradeckého centra život. I proto sepsali petici, ve které chtějí úbytku parkovacích stání zabránit.

Na Brněnské rychle vyrůstá další cyklodům: Rychlejší zaparkování i získání svého bicyklu, větší prostor pro jízdní kola či jiný vzhled. Takové novinky čekají cyklisty, kteří si oblíbili automatický parkovací dům pro kola u vlakového nádraží v Hradci Králové. Další dům totiž začal růst před obchodním centrem na Brněnské třídě. Sloužit cyklistům by měl začít na konci října. Na rozdíl od svého staršího bratříčka bude mít věž s označením BT 2.0 dvanáctiúhelníkový půdorys, rovnou střechu a nové řešení zasklení.

Ze sportu

„Votroci" jsou v karanténě! V kabině řádí střevní vir: Neviditelný nepřítel zaútočil na kabinu fotbalistů Hradce Králové. Střevní chřipka postihla o víkendu skoro polovinu základní sestavy. Výsledkem nečekané lapálie je zrušení dvou následujících zápasů - středečního 3. kola MOL Cupu proti Bohemians Praha 1905 a nedělního duelu Fotbalové národní ligy, který měli „votroci" sehrát na svém stadionu proti Varnsdorfu. Stalo se tak na příkaz Krajské hygienické stanice, která vzniklou situaci vyhodnotila jako epidemii.