Z Hradecka

Opravy galerie na náměstí se protáhnou. Může za to vlhkost: Nečekaná komplikace. Tak hovoří o příčině zpoždění dokončení rekonstrukce ředitel hradecké galerie Tomáš Rybička. „Královéhradecký kraj jako investor doobjednal další vícepráce, které souvisí s odstraněním vlhkosti u základů budovy. Tento problém byl odhalen až v průběhu rekonstrukce a termín dokončení byl trochu posunut," vysvětluje ředitel Rybička. Datum odevzdání hotové stavby se odsunulo o několik týdnů, definitivně by měli stavbaři z budovy odejít v listopadu.

Týden mobility: nový elektrobus, sdílení vozů i den MHD zdarma: Větší zapojení pěší, cyklistické nebo hromadné dopravy je hlavním motivem letošního ročníku Evropského týdne mobility. Ten začíná už ve středu. Smyslem akce je ukázat, jaký vliv má doprava a mobilita na kvalitu našeho života a jak i malá změna dopravního chování může učinit život člověka ve městě kvalitnější. Také v Hradci Králové se lidé mohou těšit na řadu zajímavých akcí.

Ze sportu

Vaněček: „Myslel jsem, že to snad nepřežiju": V pátek to na něho přišlo. Po návratu z prohraného zápasu ve Znojmě, kde David Vaněček ještě jako na potvoru neproměnil pár šancí, ho skolila silná střevní viróza. Zhubl pět a půl kilo. Doteď leží v posteli, tuze nepříjemná choroba mu stále koluje tělem. Stejně jako dalším spoluhráčům. „Bylo mi tak zle, že jsem myslel, že to skoro nepřežiju," útrpným hlasem říká střelec fotbalistů FC Hradec Králové.