Z Hradecka

V Hradci nerostou, houbaři se z lesů zatím vracejí zklamaní: Spílají mu zahrádkáři, rybáři, lesníci a teď už i houbaři. Extrémně suché léto a minimum deště totiž letošní houbařskou sezonu na Hradecku nepříznivě poznamenalo. Lesy jsou vyprahlé a stěží narazíte i na prašivku. „Letos je to opravdu bída, byl jsem to zkoušet už několikrát a byla z toho akorát pěkná procházka po lese. To, co jsem zatím našel, bych spočítal na prstech," komentuje své letošní úlovky vášnivý houbař Milan Horský.

Mike Fletcher Trio vystoupí v Hradci poprvé: Mezinárodní trio špičkových jazzových hráčů se sídlem ve Velké Británii Mike Fletcher Trio okoření program letošního 21. ročníku festivalu Jazz Goes to Town, který ve východočeské metropoli odstartuje už za dva týdny. Hudba skupiny pod vedením saxofonisty, flétnisty a skladatele Mike Fletchera se vyznačuje jak náladotvornou lyrikou, tak i lehce dobrodružným duchem mírné improvizace. Jejich skladby vždy vychází ze základního motivu, který hudebníci společně rozvíjejí a prohlubují.

Ze sportu

Probudí se střelci? Hradec jde na „klokany": Před měsícem Bohemians Praha 1905 slavili v Kuklenách postup po vydřeném vítězství nad hradeckou Olympií 2:1. Slabšího brášku ve středu může pomstít jiný tým z Hradce Králové - dalším soupeřem „klokanů" v pohárovém pavouku jsou totiž „votroci". Utkání 3. kola MOL Cupu začne na Všesportovním stadionu v 17 hodin. Obě mužstva momentálně uvízla v problémech. Bohemians v první lize, Hradec Králové v té druhé.