Z Hradecka

Město otevírá nové infocentrum. Podle kritiků je drahé a zbytečné: Koupit si v novém Městském informačním centru na hradeckém Eliščině nábřeží vstupenku nebo nabít městskou kartu bude odteď hotovým zážitkem. Nejen turisty totiž v zrekonstruované budově bývalé knihovny čekají zbrusu nové prostory plné nejmodernějších technologických výstřelků za skoro 40 milionů korun.

Jehličnany u Třebechovic jdou k zemi. Napadl je žrout lýka: Je dlouhý jen několik milimetrů, přesto patří mezi naše nejznámější škůdce. Řeč je o lýkožroutovi, s jehož přemnožením se nyní potýkají lesníci po celé republice. Škody páchá i na Hradecku. Například u Třebechovic v lesoparku Bor kvůli němu probíhá mimořádná těžba dřeva.

Ze sportu

Köhler dává jen šťastné góly: Tak, a je to! Hokejista Bedřich Köhler smazal ošklivou nulu v kolonce vstřelených branek. V šestém zápase sezony se od jeho brusle odrazila pecka Karla Pilaře a zaplula za brněnského Marka Čiliaka. Štastná trefa, která pomohla k vítězství 3:1. „Já ale jiné góly nedávám," směje se útočník hradeckého Mountfieldu.