Z Hradecka

Kácení u řeky Orlice? Odloženo…: Povodí Labe nedostalo potřebné povolení ke kácení u řeky Orlice. Podnik důležitý dokument nezískal kvůli rozhodnutí Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Pily se tak během letošního roku do stoletých listnáčů zřejmě již nezakousnou, kácení se odkládá na neurčito. K zemi jde 39 stromů, 80 čeká odborný pěstební zásah. Takový plán mělo povodí s alejí podél Orlice na podzim 2015 a jaro 2016.

Knihy za pětikorunu, výstavy, soutěže. Týden knihoven se blíží: Desítky akcí chystají od pondělí do neděle pro své návštěvníky hradecké knihovny. Opět se můžete těšit na každoroční stálice, v plánu jsou ale i úplné novinky. „Stejně jako v minulých ročnících Týdne knihoven zachováváme například čtenářskou amnestii nebo populární bazar vyřazených knih. Na něm očekáváme opravdu velkou účast, až stovek lidí," potvrzuje Vladimíra Svobodová za Městskou knihovnu v Hradci Králové. 

Ze sportu

Výherce v Hannoveru: „Užil jsem si to," říká Dyrc: „Užil jsem si to opravdu hodně," neskrýval nadšení Petr Dyrc poté, co navštívil bundesligový zápas mezi fotbalisty Hannoveru 96 a VfB Stuttgart. Zájezd na utkání nejvyšší německé soutěže včetně prohlídky stadionu a zázemí klubu věnovala vítězi jarní části fotbalové Tip ligy firma TEAMline, výhradní dovozce sportovního vybavení značky JAKO. Právě německá firma JAKO je jedním z hlavních partnerů klubu Hannover 96.