Z Hradecka

Hřiště pro všechny? Od jara i v Třebši: Doposud se na hřišti plném značek, přejezdů a semaforů proháněli pouze hradečtí školáci při dopravní výchově, už na jaře si ho však budou moci užívat i ostatní děti. Takových „otevřených" hřišť je v Hradci přes dvacet a fungují vždy od dubna do října. To nové třebešské město zpřístupní všem po zhruba roce a půl příprav. Když se loni v září vedle fotbalového hřiště Sokola v Třebši nové dopravní hřiště slavnostně otevíralo, bylo ještě rozestavěné a děti na něm dlouho nepobyly.

Jazz oživí město, chystají se i pouliční koncerty:  Příští týden ožije krajská metropole hudbou. Městem totiž půjde jazz. Od úterý se v různých institucích i ulicích usídlí 21. ročník festivalu Jazz Goes to Town. Letos akci nově pořádá  královéhradecká kulturní neziskovka kontrapunkt. Do čela festivalu se postavila Martina Erbsová známá organizací Open Air programu festivalu Divadlo evropských regionů či sérií venkovních setkání Zaber Hradec.

Ze sportu

Horyna: „Adam je plnohodnotná konkurence": V brankářském týmu je větší pohoda než v předchozích sezonách. To tvrdí Robert Horyna, expert, který u hradeckých hokejistů pečuje o muže v maskách - Ondřeje Kacetla a Adama Svobodu. Kouč brankářského minitýmu Mountfieldu HK tvrdí, že pod vlivem Svobodových výborných výkonů se ukáže, jak je Kacetl připravený na post jedničky.