Z Hradecka

Řidiči pozor! Hradcem proběhnou tisíce lidí: Tisíce sportovců i sportovních fanoušků už nemohou dospat neděle, kdy se krajská metropole stane na jeden den pomyslnou běžeckou mekkou. Na půlmaraton i maraton má dorazit přes tři tisíce startujících a pořadatelé ji tak směle pasují na největší sportovní akci ve východních Čechách. Čtyřicet dva kilometrů dlouhá běžecká disciplína se tu navíc koná vůbec poprvé a hned se pyšní jednou z nejhezčích tras městských závodů v republice. Její velká část totiž vede městskými lesy.

K prasatům se přidají daňci, od pondělí je můžete navštívit: Pět daněl rozšíří zvířecí rodinku v městských lesích. Za hájovnou U Dvou šraňků vyrostl v předchozích měsících nový výběh pro daňky, který bude sousedit s již oblíbenou rodinkou prasat. „Ohrada je už hotová. Je výrazně větší než u prasat, která navíc byla zvyklá na lidi. Daněk je dost plašší zvíře. Aby měli přirozený klid, mají připravený větší prostor," vysvětluje Aneta Bůžková z městských lesů. Může se tedy stát, že nové obyvatele hned napoprvé neuvidíte. Časem by si ale měli na lidi zvyknout.

Ze sportu

Matějovský pojede o titul: Letošní seriál Evropského poháru cestovních vozů (ETCC) vyvrcholí o víkendu závěrečným dílem na sicilském okruhu Pergusa. Královéhradeckého jezdce Michala Matějovského čeká rozhodující bitva o prvenství v kategorii Super 2000 TC2. Jeho výchozí pozice je více než nadějná. Pokud by závěrečný podnik seriálu nebyl dotován dvojnásobným počtem bodů, mohl dokonce už oslavovat. Takhle ovšem bude ještě třeba, aby si pohlídal svého největšího soupeře, Švýcara Petera Rikliho.