Z Hradecka

Demolice hotelu Černigov se opozdí: Je to jen několik měsíců, kdy ministerstvo kultury rozhodovalo, zda je hotel Černigov památka. Verdikt zněl nakonec jasně: Hodnota budovy je zanedbatelná, může se zbourat. Realitní skupina CPI Property Group, která hodlá dominantu východočeské metropole poslat k zemi a nahradit ji komplexem s kancelářemi, hotelem a kongresovým centrem za více než miliardu korun, nemá ale vyhráno ani po tomto rozhodnutí.

Dům pro seniory v Třebši už přijímá klienty: Nový domov důchodců v Exnárově ulici na hradeckém Moravském Předměstí otevře skoro až za půl roku, budoucí nájemníky ale shání už teď. O klasický „důchoďák" ale nepůjde, většinu lůžek totiž využijí ne zcela soběstační senioři trpící různými typy demence či Alzheimerem. Starat se o ně kromě zdravotníků bude i tým pečovatelek, nutriční poradce, psychiatr nebo duchovní.

Ze sportu

Ottmar má páté čisté konto: Osm zápasů má za sebou. V pěti vychytal nulu. Brankář fotbalových „votroků" Radim Ottmar má formu jako hrom! Po zápase v Opavě, kde Hradec Králové vyhrál 1:0, jeho výkon vyzdvihl i kouč Bohuslav Pilný. „Zase nás podržel," smekl před ním. Co na to samotný Ottmar? „Cítím se dobře, chytá se mi dobře," usmívá se.