Z Hradecka

Smrt na přejezdu. 
O závory tu bojují roky: Smrtelné střety vozidel s vlaky nejsou v Třebechovicích pod Orebem nic ojedinělého. Město má celkem tři železniční přejezdy bez závor.  Na všech už umírali lidé. „O závory na přejezdy žádáme už pár let. Slíbili nám je nainstalovat příští rok, v tuto chvíli se projektují. Teď ale své snahy ještě zintenzivníme, aby byly dříve," říká rozhodně starosta Jiří Němec.

O pozemky u Aldisu má zájem další firma. Postaví tu domy: Vážný zájem o nezastavěné pozemky u kongresového centra Aldis ve východočeské metropoli projevila další společnost. Kromě ČSOB by na pozemku chtěla začít stavět společnost Enteria z Pardubic. Na ploše by tak v následujících letech mohlo vyrůst několik bytových domů. „Před rokem přišli s něčím, co se nám vůbec nelíbilo, takové čtyři domy, které by postupně stavěli devět let, a bylo by to dlouho rozkopané. Tohle je skutečně kvalitativně někde jinde a řeší to celé území," uvedl primátor města Zdeněk Fink.

Ze sportu

„Áda byl v bráně neskutečný": Po zranění se vrátil do klece jako zkušený mazák. Brankář Ondřej Kacetl pomohl hokejistům Hradce Králové 
29 zásahy k nedělnímu vítězství nad Zlínem 2:1 a odmítl, že by se na post jedničky mohl stěhovat Adam Svoboda. „Co Áda v době mého zranění předváděl, bylo neskutečné. Vychytal nám plno bodů. I proto nebylo jednoduché nastoupit po třech týdnech do branky a odchytat dobrý zápas. Ale poradil jsem si s tím, což mě těší," zubil se v útrobách Fortuna arény.