Z Hradecka

Stadion už zná svého hlídače. Je to ověřená firma, tvrdí magistrát: Výběrové řízení na takzvaného supervizora stavby nového fotbalového stadionu v Hradci Králové je u konce. Z osmi kandidátů nakonec vzešla vítězně hradecká firma Smart Effect s.r.o., která na stavbaře i úředníky dohlédne za 1,2 milionu korun bez daně. Město si tak chce lidově řečeno krýt záda a vyhnout se zbytečným zpožděním a reklamacím.

Vizáží jako Bowie, ale ctižádostí jako Mercury: „Bez Freddieho bych nebyl tam, kde jsem," říká obdivně o roky zesnulém zpěvákovi legendární kapely Queen téměř dvaadvacetiletý zpěvák, kytarista a režisér Milan Šatník z Hradce Králové. Tvorba a osobnost Freddieho Mercuryho ho inspiruje a provází celý život, teď na jeho počest natáčí dokonce i celé CD.

Ze sportu

Pázlerův večer: hattrick i spálené šance: Uslyšel závěrečný hvizd rozhodčího a zlostí praštil pěstí do střídačky. Jan Pázler měl po náladě. Sice vstřelil Varnsdorfu za třináct minut tři góly, ale konečný rezultát 4:4 ho vytočil. „Zápas jsme měli ve svých rukách a zbytečně ho prohospodařili," nechápal. Hradec vedl nad posledním týmem tabulky 3:1, jenže nepochopitelnými zkraty v defenzivě se dostal do manka 3:4. „Ještě klika, že Súky proměnil penaltu a vyrovnal na 4:4," připomněl šestigólový střelec poslední branku utkání.