Z Hradecka

O parkování na náměstí už ani slovo, vzkazuje město: Dohady kolem chystané rekonstrukce hradeckého Velkého náměstí pokračují. Petici, kterou v létě sepsal a šířil Spolek pro kvalitu života, už projednalo zastupitelstvo a vzkaz zhruba šesti stovkám petentů by se dal shrnout slovy: diskuzi se nebráníme, ale do všeho si mluvit nenecháme.

Přípravy na výročí bitvy jsou v plném proudu. Chystá se ples, divadlo i odhalení pomníku: Psal se 3. červenec roku 1866, svítalo a na Chlumu začínala bitva, při níž se v jediném dni střetlo 436 tisíc vojáků. Po vojenském masakru zůstalo na místě 16 tisíc mrtvých. 150. výročí Bitvy u Hradce Králové připomene stejnojmenný projekt řadou akcí.

Ze sportu

,,Vyšehrad byl jako na kolotoči": Zadáci Vyšehradu z něho byli nešťastní. Hradecký fotbalista Tomáš Malinský si hlavně v prvním poločase dělal na levé straně doslova, co chtěl. Svou rychlostí deptal nováčkovu obranu a tentokrát po svých průnicích i přesně přihrával do gólových pozic. Byl jednoznačně nejaktivnějším hráčem utkání.