Z Hradecka

V Hradci příští rok rozkvetou tisíce nových krokusů i tulipánů: Záhony na Masarykově náměstí jsou v těchto dnech plné zahradníků. Vysazují tu šest stovek nových růží, kterou už během příštího roku v červnu rozkvetou v lososových odstínech. „Květiny jsme objednali z Německa a jde o růže, které prošly soutěžním rozáriem," upřesňuje Daniel Jeřábek z Technických služeb Hradec Králové. Záhon plný růží není jedinou novinkou, kterou technické služby chystají.

Dřív patřila dětem, teď se v ní vaří. Možná z ní bude muzeum: Budova bývalé školky na Tylově nábřeží v Hradci, která zhruba od 80. let slouží jako školní jídelna, je podle památkářů skrytý klenot. Objekt, který je zároveň kulturní památkou, navrhl slavný architekt Josef Gočár a vyniká jak architektonicky, tak urbanisticky. Památkáři ho chtějí do budoucna opravit a přiřknout mu podle svých slov důstojnější funkci. Třeba v něm vybudovat malé městské muzeum se stálou expozicí, přednáškovým sálem a dalším potřebným zázemím.

Ze sportu

Rozložení sil se změnilo. Hradec je teď top…: Jsou to dva roky, kdy se mezi Pardubicemi a Hradcem začalo na ledě zase jiskřit. Na jedné straně šestinásobný mistr. Na druhé prvoligový chuďas, kam svůj klub přestěhoval Miroslav Schön z Českých Budějovic. Role byly rozdány jasně. Tradiční bašta, hockeytown a proti němu drzoun, co má hodně plánů, před sebou mraky práce a nikdo mu moc nevěří. Během dvou let se role totálně otočily. Hradec Králové je nad Pardubicemi. Derby vyhrál pětkrát, v konečné tabulce se na ně vždycky díval shora.