Z Hradecka

Primátorovo rezolutní ne už neplatí. Dostaví haly?: Firma CTP, která haly staví, požádala o přerušení řízení o dodatečném stavebním povolení a obejde zastupitelské kluby. Informaci Hradeckému deníku potvrdil hradecký primátor Zdeněk Fink, který byl ještě na konci letních prázdnin proti legalizaci dostavby hal. „Pan Zajíček přišel s tím, že chtějí napravit vztahy s městem a případně změnit účel celé stavby. Domluvili jsme se, že zajde do jednotlivých politických klubů přesvědčit zastupitele, což jsem CTP navrhoval už před měsícem a půl," uvedl Fink.

Nová metoda léčby srdce dává naději i pacientům s rakovinou: Když v roce 2011 Stanislav Zmek onemocněl, myslel si, že jde o obyčejnou chřipku. Na tu bral také léky. Prášky ale nezabraly, a to ani ty další. Nakonec se pan Zmek dostal až do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Verdikt lékařů zněl jasně: akutní leukémie. „Následovala chemoterapie a několikaměsíční pobyt v nemocnici. Vyléčil jsem se, ale po zhruba dvou letech lékaři zjistili, že bych mohl mít vážné problémy se srdcem," vzpomíná senior z Havlíčkobrodska.

Ze sportu

„Druhé místo? Je zbytečné se o tom bavit": Druhé místo hokejistů Mountfieldu v extraligové tabulce? Na Petera Draisaitla s tímhle nechoďte. Jen zavrtí hlavou, ať položíte další otázku. Tuhle považuje za zbytečnou. „To je úplně o ničem," vypálí německý kouč. Umístění v této fázi soutěže – když se to trochu přežene – ho vůbec nezajímá. Má plno jiných starostí.