Z Hradecka

ČSSD začne jednat o lídrovi: Nejpozději na začátku prosince by ČSSD chtěla mít jasno o tom, kdo by ji měl vést do krajských voleb. Představitelé krajské organizace začnou o možném lídrovi jednat příští týden. Deníku to řekl šéf zastupitelského klubu ČSSD v krajském zastupitelstvu Josef Dvořák. Stranu před dvěma týdny zaskočilo rozhodnutí náchodského starosty a poslance Jana Birke, který oznámil, že se ze zdravotních důvodů o post lídra ucházet nebude.

V Hradci chybí urnová místa. Lesní hřbitov čeká rozšíření: Opravit cesty, urnové háje, rozptylové a vsypové loučky, technické zázemí, zástavku městské hromadné dopravy i lavičky a další zeleň chce královéhradecká radnice na Lesním hřbitově v Malšovicích. První etapa rekonstrukce a rozšíření oblíbeného místa pro poslední odpočinek by měla městskou kasu přijít na 35 milionů korun.

Ze sportu

Sokol dokázal vyřadit extraligové Brno: Velké překvapení se odehrálo na palubovce v Třebši. Prvoligoví basketbalisté Sokola Pražské Předměstí Hradec Králové 2 v rámci čtvrtého kola Českého poháru dokázali porazit extraligový tým MMCITÉ Brno rozdílem sedmi bodů a slavili postup do další fáze. Utkání se odehrálo ve skvělé atmosféře hojně zaplněné haly. V dalším kole tuzemské pohárové soutěže by se měli Východočeši střetnout s Prostějovem, tedy dalším mužstvem z Kooperativa NBL.