Z Hradecka

Stěhování vrcholí, studenty Hluchák uvítá po prázdninách: Hra na škatulata v areálu bývalého Ústavu hluchoněmých na Pospíšilově třídě v Hradci Králové vrcholí. Jednu z budov, „starý Hluchák", takzvané hradecké Rudolfinum, už opustili stavbaři a místo nich nastoupili stěhováci. Mají několik týdnů na to, aby čerstvě opravené prostory připravili pro studenty hradecké obchodní akademie, která tam v únoru odstartuje druhé pololetí.

Změna v dopravě u Koruny se odkládá až na sobotu: Dopravní komplikace, za které může rekonstrukce hradecké křižovatky Koruna, měly být od úterý mírnější. Nově se ale bude jezdit po opravené části až od soboty. Dělníci se přesunou na roh křižovatky před nově vznikající obchodní centrum Aupark. Nově tak bude průjezdná opět Habrmanova a Horova ulice, zavřená naopak bude Všehrdova ulice. Spojů MHD se přechod do druhé etapy, která by měla skončit na konci února, nedotkne.

Ze sportu

„S panem Schönem jsme si všechno vyříkali": V Kometě Brno mu po medailových časech neprodloužili kontrakt a vzali Aloise Hadamczika. Lukrativní štaci u Slovanu Bratislava mu v létě za prapodivných okolností vyfoukl Miloš Říha. Vladimír Kýhos byl půl roku bez práce. To už neplatí. Od úterý je novým trenérem hokejistů hradeckého Mountfieldu, sedmého týmu extraligové tabulky. „Věřím, že to s klukama dáme dohromady a stmelíme kolektiv. Co mám zprávy, tak tohle tady chybělo," říká nástupce odvolaného Petera Draisaitla.