Z Hradecka

Obchodní akademie se stěhuje. Co bude po ní?: Do Lipek stavbaři, do Stěžer hradecká kybernetika? To je jeden z možných scénářů, který čeká brzy opuštěné objekty po obchodní akademii. Oba majitelé budov, kraj i město, detaily ladí. Bývalá základní škola v Lipkách, kam dosud chodili studenti oborů Obchodní akademie a Ekonomické lyceum, patří městu. To má o jejím budoucím využití jasno jen zčásti, v první řadě se totiž bude muset opravit.

Děti z domova prožijí tradiční Vánoce. Většina jich zůstává: Dětský domov rodinného typu v Nechanicích momentálně obývá 36 dětí. Také ony se pomalu připravují na nadcházející Vánoce. „U nás probíhají Vánoce úplně klasicky jako v každé druhé rodině. Děcka si samy obalí a upečou řízky, kapra. Dárky si dají pod stromeček a po večeři je rozbalí," říká ředitel Dětského domova v Nechanicích Luboš Holeček.

Ze sportu

Mountfield vládne východu! Rival se krčí: Před pár lety to byl nemyslitelný stav věcí. Pardubice měly na východě Čech na hokej monopol. Stačilo málo a jejich absolutní nadvláda se rozdrtila doslova na padrť. Teď jsou v regionu ti druzí. Až za Hradcem Králové. Největšímu soupeři se dívají na záda. Tedy, spíš se na ně vůbec snaží dohlédnout… Nedělní druhé setkání v sezoně jen orazítkovalo současný trend. V derby vítězí povětšinou Mountfield. Tentokrát 4:1. Domácí byli za pány partie, Pardubicím nedovolili ani čuchnout.