Z Hradecka

Hradec vyrazí cyklistům naproti: Hradec - město cyklistů? Slogan, který bude do budoucna možná ještě trefnější než dosud. Radnice by totiž ráda dala milovníkům jízdních kol v centru města větší prostor. Dovolit jim chce například protisměrnou jízdu v jednosměrkách, v ulicích povolit maximálně třicítku a zřídit takzvané cykloulice, kde by měli lidé na kolech přednost před auty. „Všechny možnosti se ale nejprve musí důkladně prověřit," upozornil cyklokoordinátor z hradecké radnice Karel Šimonek.

Mikuláš navštívil také malé pacienty v nemocnici: V pondělí 7. prosince se po páté hodině večerní rozezněly chodby Dětské kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové. Žáci z Domova mládeže Vocelova si již podeváté připravili pro pacienty dětské onkologie a dětské chirurgie pestrý program. Vychovatelka Jessy Charvátová společně s dívkami jako každý rok napekla a ozdobila perníčky, které se následně prodávaly. Díky zájmu ze strany žáků, vychovatelů a nepedagogickým pracovníkům dívky prodejem vybraly 2400 korun, které využily k nákupu dárečků pro děti.

Ze sportu

Plašil: Boleslav chceme potrápit, bude to zajímavé: Byl u toho, když fotbalisté Hradce Králové v osmifinále MOL Cupu senzačně vyřadili Příbram. Hlavně výhra 5:1 v odvetě u Litavky měla nádech senzace a vzbudila ohlasy. Nyní obránce „votroků" Marek Plašil vyhlíží čtvrtfinále. Los jeho týmu přisoudil Mladou Boleslav. Právě atraktivním duelem v březnu by hradecký tým měl zahájit jarní část.