Z Hradecka

Vánoční běh Hradcem letos přispěje dětské onkologii: Druhý ročník charitativního běhu Christmas Night Run Hradec Králové pomalu klepe na dveře - uskuteční se už v sobotu v půl páté odpoledne. Stejně jako loni se běží pětikilometrová trasa setmělým centrem ve vánočním kostýmu a čelovkami na hlavě, jinak ale závodníky čeká pár změn.

Kapsáři mají před Vánocemi žně, hlídejte si své věci: Nakupovat do velkých obchodních center chodí téměř každý. Málokdo si ale uvědomuje větší riziko krádeží. Kapsáři nyní využívají předvánoční shon a větší množství lidí na jednom místě. Zákazníci také často nechávají své kabelky a tašky bez dozoru na nákupních košících.

Ze sportu

O céčko se v hokeji nehraje: Hokejista Jaromír Jágr o tom stavu říká: z lodi netrefíte ani moře. Přesně tak se nyní cítí Jiří Šimánek. Dostat puk do branky je pro něj momentálně nadlidský úkol. Liberec (3:4 po prodloužení) mohl v úterý několikrát ztrestat. Před gólmanem Lašákem se párkrát zjevil sám, ale ruce nad hlavu mu ani jednou nevystřelily.