Z Hradecka

Podchod se oprav opět nedočká: Ostudný, žalostný, depresivní - tak o stařičkém podchodu poblíž královéhradeckého kina Bio Central hovoří místní, kteří jím denně chodí. Radní jeho rekonstrukci slibují už několik let, poslední plány počítaly dokonce s jeho rozšířením o jedno rameno. Teď se ale všechny přípravy zastavily a město opravy opět odsouvá na neurčito. Objevily se totiž  komplikace.

Medaili dostane první miminko také příští rok: Pět tisíc korun a zlatou pamětní medaili v hodnotě větší než deset tisíc korun čeká na prvního Hradečánka roku 2016. Novorozenec, který přijde na svět v královéhradecké porodnici a bude mít trvalý pobyt v Hradci Králové, nepřijde ani v příštím roce o dárek přichystaný radnicí. Finanční dar předá zákonnému zástupci novorozence osobně při své návštěvě porodnice primátor města Zdeněk Fink.

Ze sportu

Kýhosova výhoda: Inteligentní kluci…: Deset dní je Vladimír Kýhos trenérem hokejistů hradeckého Mountfieldu. Za tu dobu stihl ve třech utkáních dovést mužstvo k sedmi bodům. Tomu se říká slušný start do nového angažmá. „Celkově mám z našich výkonů dobrý pocit. Má to stoupající tendenci. Máme se z čeho odrazit," pochvaluje si devětapadesátiletý kouč.