Z Hradecka

Páteřní ulici v Malšovicích čeká oprava, kopat se začne už v létě: Malšovičtí u sebe v krátké době už potřetí přivítají stavbaře. Po rekonstrukci křižovatky U Husa a úpravě bývalé tržnice se tentokrát oprav dočká frekventovaná hradecká ulice Úprkova. Kopat by se v úseku od nadjezdu k restauraci U Čechů mělo začít už za půl roku. Kromě opravené silnice se místní mohou těšit i na nové veřejné osvětlení a chodníky.

Dopravní podnik má další milionáře. Jezdí bezpečně: Tradiční ocenění řidičů za dosažené kilometry v soutěži Jízda bez nehod  se odehrálo před dispečinkem královéhradecké městské hromadné dopravy. Petr Husák a Jaroslav Vašina si odnesli odměnu za překročení magické hranice 1 milion kilometrů bez nehody z vlastního zavinění. Oběma řidičům tak patří uznání za dlouhodobě spolehlivý výkon.

Ze sportu

Silák jako Pepek námořník, jede na špenát: Pere se čtyřitkrát za rok. Na každý zápas musí shodit patnáct kilogramů. A pak během jednoho dne nabrat osm. Patrik Kincl, bojovník MMA z Hradce Králové, zná drsnou dřinu. Tréninkové způsoby, které využívají borci zabývající se MMA, však doporučuje i „normálním" lidem.