Z Hradecka

Město chce opravit kiosky. Už potřetí: Historické kiosky na Pražském mostě už dlouho chátrají. Opravit se měly objekty z počátku minulého století už během letních prázdnin. Vše ale ztroskotalo na nezájmu firem, které by rekonstrukci provedly. „Do veřejné soutěže na zhotovitele stavby se v prvním případě nepřihlásil žádný zájemce, v druhém pak pouze jediná firma, která však nesplnila kladené podmínky. Výběrové řízení tak bylo po schválení orgány města zrušeno a akce nebyla realizována," potvrdil Jindřich Vedlich, náměstek hradeckého primátora.

Vánoční svátky lákají zloděje. Zabezpečte své domácnosti: Vánoční svátky jsou každoročně ve znamení návštěv příbuzných. Domy a byty tak často zůstávají bez dozoru. Přestože Vánoce nepatří z hlediska počtu vloupání mezi nejkritičtější období, zlodějská aktivita bývá nadprůměrná. Ve většině případů nejde o profesionály, jedná se převážně o lupiče, kteří nutně potřebují peníze a sází na hrubou sílu místo na zlodějské náčiní.

Ze sportu

Nejlepší dárky? První helma a narození syna: Titulem mistra Evropy se ve městě pod Bílou věží i v celých východních Čechách může pyšnit jen několik sportovců. Jen výjimečně se stává, že se evropským šampionem stane víc rodinných příslušníků. Tento parádní kousek se letos podařil Michalovi Matějovskému, který vyhrál mistrovství Evropy cestovních vozů (FIA ETCC) ve třídě Super 2000 TC2 a po čtrnácti letech navázal na svého otce Stanislava, jenž v roce 2001 získal titul mistra Evropy v závodech tahačů.