Z Hradecka

Rozárka čeká na prince s ořezanou tužkou a neotřelými nápady: Jedno z nejkrásnějších míst města na soutoku Labe a Orlice - lokalita Rozárka, dál čeká na pomyslného prince, který ji vysvobodí ze stále neutěšenějšího stavu. Poté, co pod stůl padly vizionářské projekty počítající s tím, že se tento nejvyšší bod Hradce Králové stane rájem milovníků bobů, sjezdového lyžování, testovacím centrem zasněžovací techniky, či zde naleznou útočiště milovníci chrtích závodů, město neuspělo ani v boji o grant z projektu Proměny.

Chlumec čeká rok krášlení, úprav se dočká i koupaliště: Rok 2016? V Chlumci nad Cidlinou ve znamení novostaveb a celkového krášlení města. Alespoň takové sliby pro následující rok vysílá současné vedení radnice v čele se starostou Miroslavem Uchytilem. Úprav by se podle něj měla v následujících měsících dočkat třeba místní základní umělecká škola nebo koupaliště, které je po celý rok oblíbeným dějištěm řady kulturních a společenských akcí ve městě.

Ze sportu

28 lidí se rve o místo! V Hradci je konkurence: Konkurence. To je slovo, které tady sedí. V Hradci Králové vytvořili dokonalé motivační prostředí. Osmadvacet lidí se bude v zimě rvát nejen o základní sestavu, ale vůbec o to, aby se dostalo do širšího kádru druholigového fotbalového týmu. Přísný boj odstartoval v neděli zápasem s Pardubicemi (4:2). Jedna sestava v prvním poločase, totálně překopaná v tom v druhém. Odlišnosti ve hře obou jedenáctek by ale našel jen hnidopich.