Z Hradecka

Neúspěšný projektant vrací úder: Postavit nový fotbalový stadion v Hradci Králové plánuje město již několik desítek let. Loni už situace vypadala nadějně a radnice vypsala výběrové řízení na projektanta. Vše běželo po dlouhé době bez komplikací až do chvíle, než komise začala hodnotit nabídky…

Hájovnu nedáme! Petice brojí proti lesnímu UFU: Přes šest stovek (609) lidí do úterního odpoledne připojilo svůj podpis pod internetovou petici za záchranu hájenky U Dvou šraňků schované v hradeckých lesích. A podle toho, že referendum ve virtuálním světě vzniklo teprve v pondělí večer, je vidět, že obyvatelům města na soutoku Labe a Orlice není tato fořtovna ze druhé poloviny devatenáctého století lhostejná.

Ze sportu

„Votroci" na Baroše a spol. Cíl? Dopadnout lépe než rival: Ve středu se rozhodne o tom, jestli fotbalisté Hradce Králové mohou dál živit naději na obhajobu prvenství v Tipsport lize. „Votroci" dopoledne musejí porazit Mladou Boleslav. Pokud se jim to nepovede, jejich šance zhasne a do závěrečného finálového turnaje postoupí Středočeši.