Z Hradecka

Lávce přes Labe už nestojí nic v cestě: Přes deset let se v Hradci Králové chystá stavba lávky přes Labe v zóně Aldis, která by sloužila chodcům i cyklistům. Teď to vypadá, že se  konečně začne něco dít, město se totiž  dohodlo s ochránci přírody. Právě ochránci přírody v čele s ornitology totiž proti návrhu lávky poslední měsíce silně brojili. Vadilo jim, že nerespektuje návrhy přírody a zasahuje do vzletových drah ptáků, především labutí.

Freeskier: Žil jsem na polívkách 
z pytlíku, abych mohl lyžovat: Mladý freeskier, který si i přes spousty životních překážek a pádů vyšlapal svou vlastní cestu až do mezinárodního týmu. Už jako kluk jezdil Daniel Hanka z Hradecka skoro na všem, co mělo kolečka. Od aggressive inline, osminásobného mistra republiky ve skateparku se proskákal až na zasněžené kopce a do snowparků. Nyní patří mezi nejlepší freeskiery u nás a prosazuje se i ve světě.

Ze sportu

Überraschung! Pardubice má spasit Draisaitl: Jak uzdravit pacienta, na kterého si pomalu brousí zubatá kosu? Generální manažer hokejových Pardubic Pavel Rohlík věří, že brutálním šokem. Dynamo znovu mění trenéra. Hlavním trenérem jmenoval Petera Draisaitla, který už v úterý povede trénink. Odpovědnost vložil na muže, kterého se zbavili v prosinci v Hradci Králové.