Z Hradecka

Kukleny svírá strach z D11. Stačí, že tu bude obchoďák, míní místní: Jedno auto za druhým, velký hluk, nepříjemný zápach - tak popisuje dennodenní situaci na frekventované Pražské třídě v hradeckých Kuklenách paní Monika, která tu s manželem dlouhá léta žije. Otevřeně říká, že se asi odstěhuje. Brzy má být totiž ještě hůř. „Dostaví se nový obchoďák, pak sjezd z dálnice a pro samá auta už se tady nehneme," myslí si. Obojí je přitom už na spadnutí.

Univerzita musí zvýšit výkon a získat lepší jméno ve světě: Volba nového rektora Univerzity Hradec Králové se blíží a jedním ze třech kandidátů je nynější prorektor pro vnitřní záležitosti Petr Grulich a bývalý první děkan Filozofické fakulty v letech 2006 až 2012. Na ní se stále zabývá hospodářskými dějinami, dějinami správy a archivnictvím se zaměřením na informatiku.

Ze sportu

Mladí plavci zazářili v Nizozemsku: Plavci z hradeckého PK navštívili nizozemský Maastricht, kde bojovali o medaile na mezinárodních závodech. Na Speedo International Friendship Swim Meet po ranním rozplavání poměřili síly s nizozemskými, britskými, belgickými a polskými závodníky. „Měření sil dopadlo výborně, protože už od úvodního dne jsme sbírali nejen účasti ve finále jednotlivých disciplín, ale i cenné kovy," říká trenér Jan Bergman.