Z Hradecka

Kraj žádá o peníze na silnice, ve hře je i jedna v Malšovicích: Až 200 milionů by mohl letos dostat Královéhradecký kraj na opravu silnic II. a III. tříd na svém území ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). V balíčku žádostí je zahrnuto 18 komunikací ze všech pěti okresů, včetně zubožené silnice spojující Hradec Králové s Malšovou Lhotou, na které leží i frekventovaná malšovická ulice Úprkova.

Galerie září novotou jako před více než sto lety: Původní bankovní přepážky, místo bílých stropů žlutozelená omítka, hezčí pohledy, opravená dlažba, barevná vzduchotechnika a mnoho dalšího stihli dělníci společně s restaurátory od července 2014, kdy začala rekonstrukce budovy Galerie moderního umění v Hradci Králové.

Ze sportu

Kýhos se vrací „domů", do Brna jede poprvé se Sýkorou: V létě před ním Libor Zábranský práskl dveřmi a smlouvu nechal podepsat Alosi Hadamczikovi. Křivdu nesl Vladimír Kýhos těžce. Uběhlo devět měsíců a oba muži proti sobě stojí znovu. Kýhos velí třetímu Hradci Králové, Zábranský se snaží vzbudit spící Brno, kterému akutně hrozí pád do play out hokejové extraligy. V DRFG aréně bude živo.