Z Hradecka

Hala Slavie: Skanzen marnosti
a neveselá pocta Potěmkinovi: Měla to být jedna ze sportovních pých krajského města. Teď je hala hradecké Slavie jen skanzenem zfušované práce a tichým mementem „zlatých" českých ručiček. „Kdykoliv sem někdo přijede, máme dva pocity. Stud a strach, aby se nic špatného nestalo," říká hradecký zastupitel a předseda TJ Slavia HK Jakub Lejsek ve vstupní aule stavby, která se rodila dlouhých dvacet let.

U Stoleté v Hradci magistrát obnoví dávno zrušený přechod: O přechod v ulici Bratří Štefanů přišli lidé na Slezském Předměstí už před pár lety, když se modernizovala autobusová zastávka Stoletá. „Zebra" tehdy nesplňovala platné normy, a tak ji stavbaři nemilosrdně vyfrézovali. Místním ale chybí a roky volají po její obnově. Tvrdí, že lidé stejně po starém přechodu chodí, jak byli zvyklí a riskují, že je srazí projíždějící auta.

Ze sportu

Kýhos se Sýkorou napoprvé za nula: Napoprvé to nepřineslo požadovaný efekt. Spojenectví trenér Kýhos, konzultant Sýkora, nebylo úspěšné. Hokejisté Hradce Králové - i přes slušný výkon v prvních dvou třetinách zápasu - prohráli v Brně 0:3. V pátek si může rozšířený trenérský štáb náladu spravit. 
K Orlici míří Třinec. V boji o udržení první čtyřky je potřeba zvítězit.