Z Hradecka

Hájenka má stále šanci přežít: Stále více otazníků se vznáší nad budoucností enviromentálního centra v hloubi hradeckých lesů. Poté, co město přiznalo, že na projekt za přibližně dvacet milionů korun nemá peníze a finance z grantů se nepodařilo sehnat, se zdá, že se do jeho budoucích základů zakousl další červotoč. Na úterním hradeckém zastupitelstvu totiž přišla z Výboru pro územní plánování (VÚP) výzva, aby město, potažmo náměstek primátora Jindřich Vedlich, hledalo pro stavbu, jež si podle svého tvaru vysloužilo přízvisko UFO, případné jiné místo.

Plány na opravu části chodníků na Slezském se vrací na začátek: Díry, výmoly a další nerovnosti na chodnících dennodenně ztrpčují život obyvatelům jižní části Slezského Předměstí v Hradci Králové. Asi nejhorší situace je na frekventované ulici Bratří Štefanů, na které sídlí mimo řady domů a restaurací také poliklinika a někteří místní říkají, že má snad ty úplně nejhorší chodníky v celém městě. „Zvlášť když třeba hodně naprší, nedá se tu vůbec chodit. Lidi kvůli tomu přecházejí radši na silnici. Takové rigoly, vždyť to je pro ostudu," stěžoval si na veřejné schůzi s vedením magistrátu místní nespokojený senior.

Ze sportu

Jarní meta: Hradec chce zpátky do ligy: Černobílí na jaře zaútočí na první ligu. V případě, že misi splní, malšovický stadion by snad postupu neměl stát v cestě. Fotbalová národní liga startuje o příštím víkendu. Hradec Králové čeká hned na úvod derby v Pardubicích. Už v úterý se utká v úvodním zápase čtvrtfinále MOL Cupu se třetím celkem Synot ligy Mladou Boleslaví.