Z Hradecka

Kam s „přemnoženými" auty? Hradec je chce ukrýt pod zem: Strávit osm hodin v práci a pak další půlhodinu pendlovat kolem paneláku a hledat volné místo k zaparkování. To je každodenní realita mnoha Hradečáků. Velkým parkovacím deficitem trpí hlavně sídliště na Moravském, Pražském a Slezském Předměstí. „V minulosti jsme například jen na Moravském Předmestí - sever došli po sčítání k závěru, že tu chybí přibližně 1700 parkovacích míst," řekl hlavní hradecký architekt Petr Brůna.

Služby Červeného kříže mohou chybět tisícům lidí: Výkonná rada ČČK hradeckému spolku, který je od prosince v insolvenčním řízení, k poslednímu únoru zrušila registraci. Spolek ročně poskytuje služby asi 30 tisícům lidí. „Naprostá většina činností by skončila. Jsem přesvědčený, že žádný z okolních spolků v kraji není schopen tyto služby zajistit," řekl předseda hradeckého Oblastního spolku ČČK Lukáš Pochylý.

Ze sportu

Rolko: „Boleslav není neporazitelná": Většího experta na pohárové čtvrtfinále fotbalového MOL Cupu mezi Hradcem Králové a Mladou Boleslaví nenajdete. Adrian Rolko hrál spoustu let v obou klubech, dělal v nich kapitána, platil za uznávanou personu. Co by podle něj měli „votroci" na ofenzivní mašinu Karla Jarolíma zkusit? „Boleslav není stoprocentní dozadu. Z toho může Hradec těžit. A když to bude dlouho nerozhodně, může udeřit. Bude to o odvaze něco dopředu vymyslet. Nemá smysl se bát velkých jmen. Boleslav není neporazitelná," říká vysoký stoper.