Z Hradecka

Univerzitní kampus v Hradci roste jako z vody, novou budovu dokončí zhruba za půl roku: Univerzitní areál Na Soutoku naproti hradecké fakultní nemocnici připomíná poslední měsíce jedno velké staveniště. Už téměř rok tam roste nová budova Přírodovědecké fakulty a rukám stavbařů neuniká ani její okolí. Plány Univerzity Hradec Králové (UHK) jsou totiž velké, do budoucna by měl areál fungovat jako plnohodnotný kampus o čtyřech budovách včetně náměstí s fontánou.

První dáma pražila kávu a obdivovala Neratov: S prezidentem ve čtvrtek přijela i jeho žena. Ivana Zemanová měla jako obvykle vlastní program: dopoledne navštívila Frolikovu pražírnu kávy v Borohrádku a odpoledne si prohlédla chráněné dílny a kostel v Neratově. První dáma navštívila Frolíkovu pražírnu už loni, ale nemohla být svědkem celého procesu pražení, který ji velmi zajímal. Letos si to tedy vynahradila.

Ze sportu

Hvězdy sezony: Pláněk, Dietz a Červený: Třetí místo v základní části extraligy bylo dílčím splněním plánu. Krach ve čtvrtfinále play off s Mladou Boleslaví ale sezonu výrazně znehodnotil. Byla jen průměrná. Od toho se odvíjí i hodnocení Deníku, který hokejisty Mountfieldu Hradec Králové hodnotil známkami stejně jako ve škole. Jedniček bylo poskrovnu. Zasloužili si ji beci Pláněk s Dietzem a útočník Červený. Nepropadl nikdo.