Z Hradecka

Pár korun rozzlobilo Bydžovské: Pár korun přimělo čtyřicítku lidí v Novém Bydžově k tomu, aby sepsali stížnost na zdejší radnici. Nelíbí se jim, že chce vedení města zvýšit nájemné. To se do této chvíle pohybovalo od 28 do 54 korun za metr čtverečný. Nová regulace nájemného, která se má týkat 300 městských bytů, počítá s cenami od 34 do 65 korun.

Inspiraci od zkušenějších získali na hradecké konferenci: Přátelský a neformální s příchutí sladké čokolády a kapkou adrenalinu. Nejen takový byl v pořadí už třetí ročník Hradeckého startovače - konference pro začínající podnikatele, studenty, start-upy, maminky na mateřské a všechny ostatní nadšence.

Ze sportu

Cyklisté vpluli do sezony úspěšně a stihli už posbírat tři vavříny: Ještě než vstoupili do sezony, absolvovali dvě soustředění - únorové ve Španělsku a březnové v Chorvatsku. Pak už cyklisté Whirlpool Author Hradec Králové měli na programu úvodní blok závodů, některé podniky se jely ještě v rámci chorvatského pobytu. Na domácí scéně si královéhradecká formace připsala tři vavříny. Zasloužili se o to Polák Bartosz Warchol, Tomáš Bucháček a Vojtěch Hačecký.