Z Hradecka

Auta na náměstí rozdělují místní: O tom, jak to bude vypadat po rekonstrukci s parkováním na nejvýznamnějším hradeckém rynku, se přou místní s radnicí už skoro rok. Magistrát totiž prosazuje variantu, která by zrušila více než polovinu současných parkovacích míst - ze stávajících zhruba 260 by jich zbylo 120. Ale to se nelíbí především lidem, kteří na náměstí žijí a podnikají a proti návrhu protestují.

Zastupitelé opět uslyší:
„Nebourejte hájenku": Bez transparentů, ale s očekáváním, že město konečně „rozsekne" spor ohledně hájenky U Dvou šraňků. S takovou vizí předstoupí v úterý v 16 hodin před hradecké zastupitele petenti, kteří dlouhodobě kritizují záměr vedení města postavit na místě fořtovny výukové centrum, které si díky svému tvaru vysloužilo přezdívku UFO.

Ze sportu

„Každá ztráta může být už smrtelná": Ve vzduchu byl nepřekonatelný, v defenzivní práci téměř neomylný. Fotbalista Jakub Chleboun odehrál proti Opavě skvělý zápas. Na místě stopera dokonale zastoupil vykartovaného kapitána Pavla Krmaše. Od Deníku dostal za svůj výkon vysokou známku osm. „Každá ztráta může být s blížícím se koncem soutěže smrtelná. Proto jsme strašně rádi, že jsme Opavu porazili," oddechl si Chleboun po těsném vítězství 1:0.