Z Hradecka

Zloděj značek ohrozil vozy: Velké překvapení čekalo na řidiče, kteří jeli z Opatovic nad Labem směrem na Hradec Králové jednosměrnou ulicí kolem opravované benzinové stanice. V protisměru je totiž přivítala vozidla, která tam už týden nemají co dělat. I když si někteří se značkou zákazu vjezdu u odbočky od Vysoké nad Labem hlavu nelámali a jezdili navyklou trasu dál, tak se dopouštěli přestupku. Ale ve středu značení zmizelo.

V Hradci se děti učí komunikaci tváří v tvář. To jim počítač nedá: Že se volný čas dá trávit i jinak než u monitoru počítače nebo televize, ukazuje dětem a mladistvým v Hradci například obecně prospěšná společnost Prostor Pro. Tato neziskovka provozuje v hradecké čtvrti Malšovice nízkoprahové programy Klídek a Klubík, kam si mohou zájemci ve věku od 8 do 22 let přijít po škole hrát nebo třeba jen popovídat.

Ze sportu

Rally Show s mistrem Evropy: Populární Rally Show spolu s Helicopter Show se uskuteční v sobotu 14. května na hradeckém letišti. Diváci budou mít od 9 do 17 hodin jedinečnou možnost opět vidět některé automobilové závodní speciály spolu s atraktivní show helikoptér. Do Hradce Králové přijede řada známých automobilových závodníků, mimo jiné také jezdci truckového týmu Buggyra. V atraktivním programu vystoupí loňský mistr Evropy v závodech automobilů na okruzích Michal Matějovský.