Z Hradecka

Jízdné MHD v Hradci zdraží: Pro seniory nad 70 let, doprovod kočárku, psy nebo děti školou povinné hradecký dopravní podnik zlevní jízdné v prostředcích hromadné dopravy, většinu ale od 1. září čeká zdražení až o desítky procent. „Je to optimalizace," zní z radnice prostřednictvím náměstkyně primátora Romany Liškové. Ta tvrdí, že nové tarify jsou nastavené také tak, aby se lidé snažili více využívat městskou kartu.

Více peněz fotbalisté do 1. ligy nedostanou: Hradečtí fotbalisté už mohou slavit postup do první ligy, 
od města ale dostanou stále stejnou výši dotace - 13,7 milionů korun. „Příspěvek města je už deset let stejný a fotbalisté 
z toho byli šest let účastníci nejvyšší soutěže," vysvětlil primátor Zdeněk Fink. Podle něj bude ale samozřejmě vyšší rozpočet klubu, který bude mít více příjmů z reklam či televizních přenosů.

Ze sportu

„Procento, že bych hrál dál, je hrozně malý": V šestatřiceti letech chce dát skvostné fotbalové kariéře sbohem. Jednou provždy říct dost! „Myslím, že je optimální doba skončit," prohlásil Pavel Krmaš krátce po vypuknutí postupových oslav. Kousek od něj juchali hráči společně s fanoušky, jejich kapitán se v tu chvíli vážně zamýšlel nad svojí budoucností. V očích měl slzy.