Z Hradecka

Lávka bude. Růst začne za rok a půl: Že se slibované spojnice mezi břehy Labe přece jen dočkají, už lidé v centru Hradce Králové příliš nevěřili. Aby ne, diskutovaný projekt lávky si za posledních takřka 15 let prošel mnohými pády - od protestů ekologů, přes výhrůžky soudem až po údajně zmanipulovanou architektonickou soutěž.

Bitva u Hradce v novém kabátě: Se vtipem a grácií, a přesto bez podbízivých klišé a historických nepřesností. Tak se rozhodla trojice kamarádů přiblížit bitvu u Hradce Králové v roce 1866. Bitva, která změnila tok dějin, není však v jejich podání jen exkursem do válečné vřavy, ale poctou všem hrdinům, kteří na Chlumu prolili krev.

Ze sportu

Hradec jede na Spengler Cup!: Vánoce v zabláceném Česku vymění hradečtí hokejisté za vysokohorské prostředí švýcarského Davosu. Od 26. prosince se zde zúčastní Spengler Cupu, nejprestižnějšího klubového turnaje v Evropě! Letos se jedná o jubilejní 90. ročník. Pro Mountfield je to velká čest. Společně s ním se sledovaného podniku zúčastní domácí Davos, evropský výběr Kanady, švýcarské Lugano a dva celky z KHL - ruský Jekatěrinburg a běloruský Minsk. Slušná společnost…