Z Hradecka

Omluvu soud řešit nebude: Je to pár týdnů, co se mezi náměstkem primátora Jindřichem Vedlichem a předsedou Spolku pro kvalitu života Romanem Grymem rozhořel ostrý spor. Důvod? Návrh architekta Oldřicha Semráda, který by po rekonstrukci Velkého náměstí na historickém rynku zachoval 
až 221 parkovacích míst. Právě otázka parkování radnici a spolek ostře rozděluje.

Vozy u nemocnice vyřeší parkovací dům: Je jedno, v jakou denní dobu jedete do hradecké fakultní nemocnice. Zaparkovat zde je vždy nadlidský úkol. Areál je přeplněný vozy, stejně tak okolí, lidé parkují i na trávě na břehu Labe, kde by neměli. Slibovaný parkovací dům měl už dávno stát, zastupitelé alespoň odhlasovali vypsání výběrového řízení.A le  podmínky se některým nelíbily.

Ze sportu

Začátek v azylu! „Je to handicap," říká Pilný: Oslavy 
z postupu do první ligy teprve doznívají a fotbalistům Hradce Králové se do cesty staví první vážná komplikace. Minimálně úvodní dva domácí zápasy sezony budou muset odehrát na cizím stadionu. Nabízí se „Ďolíček" pražských Bohemians, ve čtvrtek do hry vstoupila varianta s útulným stánkem v Mladé Boleslavi. Rozhodnout se musí nejpozději v pátek.