Z Hradecka

Vrakům nahrával zákon. To končí: Nevábné zátiší s torzem ohořelého auta mají od 11. května 
před očima obyvatelé hradecké Benešovy třídy. Na to, než vrak zmizí, si však budou muset ještě pár dní počkat. „Usilovně na jeho odklizení pracujeme," vzkázala mluvčí hradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková.

Školství čekají změny, v září přijde inkluze: Prvním školním dnem začne letos v září platit zákon, který například ukládá povinný ročník školky či inkluzi neboli společné vzdělávání lehce mentálně postižených dětí v klasických třídách. Pro speciální školy v republice to znamená velké změny, pro některé dokonce existenční problém. „Je to nezodpovědný a naprosto nepřipravený experiment na dětech," říká v rozhovoru pro Deník ředitel hradeckých speciálních škol a speciální pedagog s víc než třicetiletou praxí Pavel Svoboda.

Ze sportu

„Trefil jsem plno tyček, asi nějaké prokletí": Povedenou sezonu si prodloužil o sedm prestižních zápasů na uplynulém mistrovství světa v Rusku. 
Osmý duel hokejový útočník Richard Jarůšek už nepřidal a čtvrtfinálové střetnutí proti Spojeným státům americkým, které česká reprezentace prohrála 1:2 po nájezdech, sledoval z tribuny.